TA STRONA UŻYWA COOKIES...


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim systemie.
Więcej informacji w naszej "polityce prywatności"
toplogo
RU
|
DE
|
EN
|
PL
|

JAK ADAPTOWAĆ PROJEKT GOTOWY DOMU JEDNORODZINNEGO DO DZIAŁKI?

projekty-gotowe-domow-willi-rezydencji.jpg

PROJEKTY GOTOWE DOMÓW I ADAPTACJE

Świadczymy usługę projektową w zakresie adaptacji projektu gotowego domu do lokalizacji i działki
Adaptacja projektów gotowych Architekt Jarosław Włodarczyk 98-200 Sieradz, ul. Armii Krajowej 11, tel. 604231461, Sieradz, Łódź, Warszawa Konstancin Jeziorna,
Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Piaseczno, Kępno, Wieruszów, Wrocław, Częstochowa, Wieluń, Łask, Zduńska Wola, Złoczew, Błaszki

We współpracy z firmą Extradom stworzyliśmy na naszej stronie s erwis sprzedaży projektów gotowych domów jednorodzinnych. Projekty gotowe domów są to projekty budowlane do pozwolenia na budowę i można zamawiać je bezpośrednio z naszej strony. W naszej pracy zawodowej spotkaliśmy się z wieloma Inwestorami, którzy szukają niedużych projektów gotowych domów, optymalnych na ich działkę, dostosowanych do ich potrzeb, stron świata i optymalnie budżetowych - niedrogich projektów gotowych domów. Projekty gotowe domów dostosowane są do przepisów Prawa Budowlanego 2020r.

Nasz partner - firma: Extradom to Największe Biuro Projektów Domów, które dzięki swojej 16-letniej obecności na rynku zdobyło doświadczenie, pozwalające w pełni realizować oczekiwania Klientów. Pragniemy ułatwić Państwu proces poszukiwań i pomóc w wyborze wymarzonego projektu domu. Posiadamy w swojej ofercie ponad 19 tysięcy różnorodnych projektów, aby każdy Inwestor mógł odnaleźć projekt idealnie dopasowany do potrzeb swoich oraz swojej rodziny.

O komfort i satysfakcję dbają nasi wykwalifikowani Doradcy, którzy skupiają się na indywidualnych potrzebach każdego Inwestora. Podczas pierwszej rozmowy zapytają o Państwa preferencje i pomogą sprecyzować kryteria dotyczące projektu, uwzględniając jednocześnie warunki zabudowy obowiązujące na danym terenie. Nasza współpraca z cenionymi architektami daje gwarancję wysokiej jakości dokumentacji i jest poświadczeniem, że zakupione u nas projekty są zgodne z aktualnymi rozporządzeniami prawa budowlanego. Nasza pomoc nie kończy się z chwilą wyboru projektu domu, zapewniamy także fachowe doradztwo na każdym etapie budowy. Współpracujący z nami specjaliści pomogą przy adaptacji projektu, poszukiwaniach materiałów budowlanych, znalezieniu fachowców w danej dziedzinie czy urządzaniu wnętrz. Chcąc spełnić wymagania każdego inwestora, oferujemy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie tak, by można go było dopasować do indywidualnych potrzeb. Aby kompleksowo zadbać o Państwa przyszłą inwestycje do projektu dołączamy Starter, który zawiera mi.in. tablice budowy, dziennik budowy i gotowe moduły projektów ogrodu. Taki Extra Prezent będzie pomocny w czasie budowlanej przygody. Przy realizacji domu marzeń ważne jest jego otoczenie, dlatego oddajemy do Państwa dyspozycji gotowe projekty architektury ogrodowej m.in. altany grillowej, oczka wodnego i placu zabaw dla dzieci. W naszej ofercie znajdą Państwo także projekty garaży, altan czy budynków gospodarczych i usługowych, które pomogą w pełni zadbać o komfort użytkowania przestrzeni wokół domu czy rozwinięciu działalności gospodarczej. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy Społeczność Mój Extradom, gdzie udziela się ponad 280 tysięcy inwestorów, będących na różnych etapach budowy. Społeczność to idealne miejsce, by zobaczyć realizacje projektów, zadać pytanie użytkownikom czy podzielić się swoim doświadczeniem. Różnorodne opinie inwestorów oraz wiedza ekspertów będą pomocne w wielu kluczowych decyzjach budowlanych. Extradom poza doskonałym doradztwem przy wyborze projektu, zapewnia gwarancję najniższej ceny.

Dbając jednocześnie o Państwa komfort i czas oddajemy do dyspozycji specjalistyczną wyszukiwarkę projektów i zapewniamy wsparcie Doradcy przez cały tydzień. Zaufało nam już ponad 100 tysięcy rodzin, skorzystaj z ich doświadczenia i dołącz do nas. Czekamy na Ciebie!

Wiemy, że wybór idealnego projektu domu może przebiegać bezstresowo, swobodnie i komfortowo. Zależy nam, abyście zaoszczędzili Państwo zarówno czas, jak i pieniądze, dlatego oferujemy najniższe ceny oraz pakiety wartościowych dodatków.

Nasz serwis na stronie – PROJEKTY GOTOWE DOMÓW - oferuje gotowe projekty domów jednorodzinnych . Oferujemy tanie, niedrogie projekty domów o różnych powierzchniach – od małych domów do dużych, o zróżnicowanej stylistyce i architekturze. Nasz serwis to prawie dwadzieścia tysięcy projektów gotowych domów, zarówno dla zwolenników tradycyjnej architektury, jak i dla inwestorów zainteresowanych domami i projektami domów nowoczesnych. Znajdziecie tu Państwo projekty gotowe domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym, domy piętrowe, domy energooszczędne, domy z garażem, domy na wąskie działki. Gotowe projekty domów to bardzo szeroka, urozmaicona oferta i korzystna cenowo. Każdy Inwestor znajdzie tu gotowy wymarzony projekt domu.

Aby wybrać dobry projekt gotowy domu należy przeanalizować szczegółowo swoje oczekiwania i wyobrażenia o wymarzonym domu, skonfrontować je z potrzebami swojej rodziny, osobami , które będą w nim mieszkać oraz możliwościami finansowymi.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt gotowy domu :

Czy wybrany gotowy projekt domu spełnia warunki decyzji administracyjnych

oraz wielkość i strony świata działki budowlanej?

Zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego i Warunków Technicznych -

odległości budynku od granicy działki budowlanej powinny wynosić:

● przy ścianie z otworami okiennymi lub drzwiowymi – 4,0 m

● przy ścianie bez otworów – 3,0 m

● od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej - nie mniej niż 4,0 m mierzone w poziomie

● okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 0,5 m

● balkon, galerie, werandy, tarasy i schody zewnętrzne nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 1,0 m.

W naszym serwisie:

  • PROJEKTY GOTOWE - pokazane są wymiary minimalne działki do danego projektu, pokazujemy taki sposób ustawienia domu, który spełnia wymagania prawa budowlanego przy założeniu najczęściej występującej linii zabudowy.

  • Warto przy wyborze projektu zwracać uwagę na powierzchnię zabudowy. Pozwala ona też ocenić, ile po budowie domu zostanie na działce wolnej powierzchni na zagospodarowanie ogródu. Przyjmuje się, że minimalna powierzchnia działki pod zabudowę domu jednorodzinnego wynosi ok. 600,00m2, z tym, że jej szerokość nie powinna być mniejsza niż 16,00 m.

Przed zakupem projektu gotowego domu należy koniecznie zapoznać się z "Decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu" wydawaną przez lokalny urząd ds architektury lub wypisem z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla danego terenu , na którym jest nasza działka. Dokumenty te zawierają wszystkie warunki, którym powinien odpowiadać projekt domu. A więc wskaźnik intensywności zabudowy, szerokość elewacji frontowej, wysokość maksymalna kalenicy mierzona przy wejściu do domu, wysokość domu do okapu, dopuszczalny kąt dachu oraz uwarunkowania w zakresie komunikacji oraz instalacji.

Przy wyborze projektu gotowego domu należy również zwrócić także uwagę na strony świata i nasłonecznienie Od frontu, czyli od ulicy umieszczamy zwykle wejście, wiatrołap, kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, a od strony ogrodowej pokój dzienny z tarasem oraz sypialnie. Optymalnie - salon powinien być doświetlony światłem południowym lub zachodnim.

By jeszcze lepiej dopasować projekt gotowy domu do działki, w naszej ofercie znajdziecie również Państwo projekty gotowe domów w lustrzanym odbiciu .

Właściwe nasłonecznienie domu i usytuowanie pomieszczeń
Idealne ustawienie domu na działce w stosunku do stron świata to: elewacją frontową na północ lub niewielkie odchylenie od osi północ-południe a elewacją ogrodową na południe lub południowy-zachód. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ważne jest jednak by pamiętać o odpowiednim usytuowaniu domu względem stron świata i takie umieszczenie okien, by w każdym pomieszczeniu mieszkalnym mieć o odpowiednich porach roku i doby właściwe nasłonecznienie.
Działka z wjazdem od strony północnej . To najkorzystniejsze położenie dla działki budowlanej. Bez problemu można znaleźć taki projekt gotowy.
Działka z wjazdem od strony południowej /kierunek ulicy wschód-zachód/.
Odpowiedni projekt do takiej sytuacji to taki , w którym salon znajduje się w narożniku domu i jest oświetlony oknami wychodzącymi na dwie strony. Na dużej, głębokiej działce dobrze będzie usytuować dom w głębi działki- wtedy ogród i przestrzeń przed domem będzie dobrze nasłoneczniona i pozwoli na wykorzystanie tej części działki też na rekreację.
Działka z wjazdem od strony wschodniej / kierunek ulicy północ-południe/ . Ogród i teren rekreacyjny za domem będzie dobrze nasłoneczniony a przy wyborze projektu nie będzie problemu.
Działka z wjazdem od strony zachodniej / kierunek ulicy wschód-zachód/. Korzystnie będzie ustawić dom blisko północnej granicy działki lub w pobliżu północno-wschodniego narożnika, wówczas część dzienna domu będzie się znajdowała od strony południowej i częściowo zachodniej - co będzie dla niej korzystne.

Wielkość domu – powierzchnia użytkowa
Podstawową wytyczną przy szukaniu projektu domu odpowiedniego dla danej rodziny jest jego powierzchnia użytkowa. Powierzchnia domu uzależniona jest od warunków działki, potrzeb każdego z domowników oraz możliwości finansowych. Koszty wybudowania domu są zależne od technologii budowy, sposobu prowadzenia budowy. Należy przyjąć , że koszt budowy metra kwadratowego powierzchni użytkowej może wynieść nawet od 2,0 tys do 3,5tys zł, w zależności też od jakości użytych materiałów do wykończenia , instalacji , wyposażenia oraz regionu, w którym dom powstanie.
Nieduży dom z możliwością późniejszego zaadoptowania poddasza jest idealny dla rodziny posiadającej małe dzieci i ograniczone możliwości finansowe. Stanowi także dobre rozwiązanie dla osób, których dzieci są już dorosłe. Zbyt duży dom mógłby stać się w przyszłości trudny a także kosztowny w utrzymaniu. Można wziąć także pod uwagą możliwość późniejszej sprzedaży domu, czy wydzielenia części pomieszczeń na wynajem. Warto też zwrócić uwagę np. na to czy projekt uwzględnia dobudowę garażu, czy też będzie to oddzielny budynek na działce, zrealizowany w drugim etapie inwestycji.

Program funkcjonalno - użytkowy domu – na co należy zwrócić uwagę?
Myśląc o wyborze projektu trzeba szczególną uwagę zwrócić na program użytkowy projektu gotowego domu i rozplanowanie wnętrza. Przybliżymy tu Państwu jakie strefy funkcjonalno-użytkowe powinny być w domu jednorodzinnym?
Część dzienna. Najczęściej projektuje się ją jako jedną przestrzeń, tak aby umożliwić rodzinie jak najczęstsze przebywanie w swoim towarzystwie. Kuchnia jest zwykle otwarta na jadalnię lub jeśli jest odpowiednio duża by ustawić w niej stół. Wiele jest argumentów za tym by umieścić ją w pobliżu wejścia do domu z oknem na wejście i podjazd na posesję. Bardzo ważne jest by pokój dzienny - salon był przestronny i dobrze doświetlony oraz posiadał wyjście na taras, najczęściej zadaszony.
Część nocna. Jeśli dom posiada poddasze to zwykle tam znajduje się strefa nocna. W domach parterowych, bez poddasza części dzienna i sypialnie są zwykle wydzielone funkcjonalnie komunikacją. Zawiera ona łazienkę oraz pokoje sypialne. Należy też uwzględnić pomieszczenie na wspólną garderobę dla domowników.
W praktyce sprawdza się także posiadanie dodatkowego pokoju, z którego możemy zrobić dodatkową sypialnię, pokój gościnny czy gabinet. Jeśli dom nie jest podpiwniczony, trzeba uwzględnić pomieszczenia techniczne i składowe: kotłownię, hydrofornię, spiżarnię, pralnię czy suszarnię.
Rozsądne standardy powierzchniowe domu jednorodzinnego dla ludzi o klasycznych wymaganiach to: kuchnia - 10~15 m2, wydzielona jadalnia - 12 m2, pokój dzienny od 25 m2, sypialnia główna rodziców - 11~15 m2, sypialnie dla dzieci - 10~15 m2, pokój gościnny/gabinet - 8~10 m2, łazienka - 4~8 m2, pralnia z suszarnią – 4,0 m2.

ADAPTACJA PROJEKTU GOTOWEGO DOMU


Decydując się na projekt gotowy warto porozmawiać z Architektem, powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach i planach odnośnie własnego domu a on z pewnością pomoże wybrać coś odpowiedniego.

Architekt – nasze biuro projektowe może również dokonać dla Państwa adaptacji projektu gotowego domu do posiadanej działki a we współpracy z projektantami branżowymi wykonać projekt zagospodarowania działki wraz z projektami instalacyjnymi przyłączy wody, kanalizacji sanitarnej, przydomowej oczyszczalni oraz przyłącza energii elektrycznej.

Adaptacja projektu gotowego domu / typowego / jest konieczna do uzyskania pozwolenia na budowę domu. Polega ona na przygotowaniu wszelkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. W ramach tych czynności zlecanych Architektowi - wykonuje on projekt zagospodarowania terenu działki na mapie do celów projektowych. Projekt zagospodarowania terenu działki/działek zawiera usytuowanie projektu gotowego domu na działce oraz projekty instalacyjne na działce .

A więc zaplanowanie lokalizacji na przydomową oczyszczalnię ścieków lub zbiornik szamba /jeśli nie ma kanalizacji/ lub przyłącze do kanalizacji sanitarnej, przyłącze wody, gazu itp., miejsce na śmietnik, utwardzenie terenu . Architekt-projektant adaptujący projekt gotowy dostosowuje go do właściwej dla konkretnej działki strefy klimatycznej / śniegowej i wiatrowej / i geotechnicznej / głębokość strefy przemarzania gruntu/ oraz do indywidualnych Państwa potrzeb, wprowadzając zmiany niezbędne z punktu widzenia przyszłych właścicieli. Aby móc adaptować projekt gotowy i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę należy uzyskać szereg ważnych dokumentów takich jak: WZ -
decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, warunki przyłączenia i zapewnienia mediów / wody, kanalizacji, energii elektrycznej, gazu /, mapa do celów projektowych, uzgodnienie wjazdu na działkę, badanie geologiczne gruntu.

Nasz Architekt w Sieradzu wykona dla Państwa adaptację wybranego projektu gotowego domu / typowego / wraz z projektem zagospodarowania terenu oraz pomoże w szybkim uzyskaniu pozwolenia na budowę domu i zajmie się sprawami formalnymi w Państwa imieniu.

Zapraszamy!

WŁODARCZYK PROJEKT  
Architektoniczne Biuro Projektowe  
Architekt Jarosław Włodarczyk
<u><a href="https://plus.google.com/b/101059477440596109816/s/%23Rzeczoznawcabudowlany">#Rzeczoznawcabudowlany</a></u> architekt Jarosław Włodarczyk Sieradz, Łódź, Warszawa, Konstancin Jeziorna, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin,Piaseczno, Kępno, Wieruszów, Wrocław, Częstochowa, Wieluń, Zduńska Wola, Łask,
<u><a href="http://www.architekt-wlodarczyk.pl/" target="_blank">www.architekt-wlodarczyk.pl</a></u> 
biuro@architekt-wlodarczyk.pl  
www.architekt-wlodarczyk.pl  
www.facebook.com/projekty.nowoczesnych.domow
https://plus.google.com/+Architekt-wlodarczykPl/posts
https://twitter.com/WlodarczykArch
https://www.linkedin.com/pub/jaros%C5%82aw-w%C5%82odarczyk/96/512/8b2
+48 604 23 14 61  
+48 43 822 63 18

Nowoczesne architektoniczno-budowlane projekty domów, projekty willi i projekty rezydencji.
Architekt Rzeczoznawca Budowlany Jarosław Włodarczyk Sieradz, Łódź, Warszawa, Wieluń, Kalisz, Poznań, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Zielona Góra,

Wszystkie prawa zastrzeżone . Kopiowanie zawartości niniejszej strony internetowej bez zgody autorów zabronione.