TA STRONA UŻYWA COOKIES...


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim systemie.
Więcej informacji w naszej "polityce prywatności"
toplogo
RU
|
DE
|
EN
|
PL
|

Projekty domów wielorodzinnych

Tworzymy piękne architektoniczno-budowlane projekty budynków mieszkalnych wielorodzinnych zarówno od podstaw jak i w oparciu o rozbudowy, adaptacje i modernizacje Obiektów Zabytkowych lub wpisanych do Rejestru Zabytków.
Posiadane Uprawnienia Konserwatorskie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi na zabytkach, wiedza i praktyka pozwalają realizować projekty przy bardzo dobrej współpracy z Wojewódzkimi Konserwatorami Zabytków.


Projekt budowlany budynku wielorodzinnego – czym się charakteryzuje?


Pierwszym etapem tworzenia każdego budynku wielorodzinnego jest oczywiście projekt biura architektonicznego, w którym określa się jego konstrukcję, formę, a także funkcję. Dobry projekt budynku wielorodzinnego powinien także zawierać charakterystykę energetyczną oraz ekologiczną budynku oraz propozycję aranżacji wnętrz, stworzoną przez projektanta wnętrz. Ponadto projekt domu wielorodzinnego ma również za zadanie wskazywać, jak budynek będzie nawiązywał do otaczającej go przestrzeni.


Projekt domu wielorodzinnego – typy budynków wielorodzinnych


W architekturze wyróżnia się cztery rodzaje budynków wielorodzinnych, czyli:

  • Punktowce – wieżowce, w których mieszkania skupione są wokół jednego węzła komunikacyjnego. Ich największym atutem jest obecność wielu mieszkań na niewielkiej przestrzeni.
  • Klatkowce – najpopularniejszy rodzaj zabudowy wielorodzinnej. Są to bloki podzielone na klatki, gdzie w każdej z nich znajdują się oddzielne lokale mieszkaniowe.
  • Korytarzowce – to budynki, w których dostęp do mieszkań prowadzi z oddzielnego korytarza. Mogą być podzielone na kilka klatek lub mieć tylko jedną, z której można dostać się do korytarza głównego, prowadzącego do wszystkich mieszkań.
  • Galeriowce – w przypadku tych budynków do mieszkań wchodzi się od zewnątrz. Nie ma w nich wewnętrznej klatki schodowej.
Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z naszymi projektami rezydencji oraz projektami domów na zamówienie.


Nowoczesne architektoniczno-budowlane projekty domów, projekty willi i projekty rezydencji.
Architekt Rzeczoznawca Budowlany Jarosław Włodarczyk Sieradz, Łódź, Warszawa, Wieluń, Kalisz, Poznań, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Zielona Góra,

Wszystkie prawa zastrzeżone . Kopiowanie zawartości niniejszej strony internetowej bez zgody autorów zabronione.