TA STRONA UŻYWA COOKIES...


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim systemie.
Więcej informacji w naszej "polityce prywatności"
toplogo
RU
|
DE
|
EN
|
PL
|

Projekty zagospodarowania działki

Projekt zagospodarowania działki rekreacyjnej

Projekt zagospodarowania działki rekreacyjnej (razem z częścią opisową) to wymagany przez prawo budowlane element dokumentacji projektowej. Dotyczy to zarówno projektów działek, jak i terenów. Musi być on wykonany do każdego rodzaju budynku czy zabudowy, a także wszelkich innych obiektów budowlanych. Warto dodać, że projekt zagospodarowania działki nie tylko określa usytuowanie budynku zgodnie z przepisami na działce, ale również zawiera wszelkie istotne elementy zagospodarowania. Dopiero posiadając projekt zagospodarowania działki rekreacyjnej, będący ważną częścią projektu budowlanego, można wystąpić o wniosek o pozwolenie na budowę.

Projekty zagospodarowania działki lub terenu

Od wielu lat nasze biuro projektowe, wraz z architektem Feng Shui Jarosławem Włodarczykiem z pasją zajmuje się tworzeniem projektów:

 • - zagospodarowania terenu i utwardzenia terenu działki,
 • - zieleni na działce,
 • - małej architektury (ogrodzenia, bramy i furtki, baseny zewnętrzne i tarasy).
Ponadto projekt zagospodarowania terenu działki wykonujemy również dla adaptowanych projektów gotowych domów z katalogów.

Projekt zagospodarowania działki – co zawiera?

Oto, co musi znaleźć się w projekcie zagospodarowania działki:

 • - granice działki lub terenu budowy,
 • - usytuowanie działki,
 • - obrys domu,
 • - układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych,
 • - sieć uzbrojenia terenu,
 • - sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków,
 • - układ komunikacyjny,
 • - układ zieleni,
 • - ukształtowanie terenu,
 • - miejsce składowania odpadów,
 • - planowane ogrodzenie wraz z oznaczeniami furtki i bram wjazdowych,
 • - informacje mające wpływ na zacienianie i przesłanianie działek sąsiednich oraz na bezpieczeństwo pożarowe budynku.

Projekt zagospodarowania działki – jak go przygotować?

Przygotowanie projektu zagospodarowania działki najlepiej jest powierzyć doświadczonemu architektowi, który posiada stosowne uprawnienia (m.in. rzeczoznawcy budowlanego) oraz wiedzę na temat tego, jak stworzyć go zgodnie z aktualnymi przepisami i – jeśli zajdzie taka konieczność – przeprowadzi nadzór inwestorski.

Decydując się na wybór gotowych projektów domów wielorodzinnych czy projektów domów jednorodzinnych, wszelkie prace związane z wykonaniem projektu zagospodarowania działki warto jest powierzyć architektowi, który będzie wykonywał adaptację projektu, czyli dopasowywał go do warunków terenu, a także do przepisów prawa budowlanego.

Projekt zagospodarowania przestrzennego działki a usytuowanie domu względem stron świata

Choć nie jest to kwestia ściśle związania z formalnościami, usytuowanie domu względem stron świata to bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o projekt zagospodarowania przestrzennego działki. Dlaczego? Otóż chodzi przede wszystkim o odpowiednie doświetlenie poszczególnych pomieszczeń, które znajdują się w domu, by były w nich zapewnione optymalne warunki o każdej porze dnia.

Projekt zagospodarowania działki online

Włodarczyk Projekt to Twój klucz do profesjonalnego i kompleksowego projekt zagospodarowania działki online. Specjalizujemy się w tworzeniu indywidualnych projektów działek, które harmonijnie łączą estetykę z funkcjonalnością, odpowiadając na unikalne potrzeby i oczekiwania naszych Klientów.

Oferujemy szeroki zakres usług projektowych, od koncepcyjnych projektów zagospodarowania terenu po szczegółowe plany realizacyjne. Nasze projekty działek są opracowywane z największą starannością, aby zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni i zintegrować działkę z otaczającym krajobrazem.

Nasze doświadczenie w projektowaniu działki budowlanej pozwala na stworzenie przestrzeni, która nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale również przekroczy je. Współpracując z Włodarczyk Projekt, otrzymujesz dostęp do wiedzy i kreatywności naszych architektów zagospodarowania terenu, którzy są gotowi sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.

Indywidualne podejście i nowoczesne rozwiązania

Czy to projekt działki rekreacyjnej czy zagospodarowanie działki budowlanej, każdy projekt traktujemy indywidualnie, dopasowując go do specyfikacji terenu, lokalnych przepisów oraz Twoich osobistych preferencji. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie źródłem satysfakcji i dumy dla każdego Klienta.

W Włodarczyk Projekt wykorzystujemy najnowsze technologie i innowacyjne podejście do projektowania, co pozwala nam na realizację projektów działek budowlanych online z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Nasze projekty zagospodarowania działki są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również funkcjonalne i zrównoważone ekologicznie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług projekt zagospodarowania dzialki online, aby przekształcić swoją działkę w przemyślanie zaprojektowaną, spójną i funkcjonalną przestrzeń. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu, zagospodarowanie ogrodu czy stworzenie przestrzeni rekreacyjnej, Włodarczyk Projekt jest gotowy, aby pomóc Ci zrealizować Twoje marzenia.


Nowoczesne architektoniczno-budowlane projekty domów, projekty willi i projekty rezydencji.
Architekt Rzeczoznawca Budowlany Jarosław Włodarczyk Sieradz, Łódź, Warszawa, Wieluń, Kalisz, Poznań, Kraków, Wrocław, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Zielona Góra,

Wszystkie prawa zastrzeżone . Kopiowanie zawartości niniejszej strony internetowej bez zgody autorów zabronione.